logo
  • 0
    1. Jelenleg üres a kosarad.
notfound

Cserét kell adnod!

Képzeld el, hogy mennyire meglepődhetett a civilizációnk első vállalkozója, akinek első alkalommal fizetnie kellett a könyvelőjének. Azt mondta az „oszlopok és számok” tudója, hogy: – “ha szükséged van a tudásomra, akkor kérek érte egy fél kacsát és 4 db. friss patkószeget…” 🙄

Aztán mennyire koppanhatott az álla annak a vállalkozónak, aki leges-legelső alkalommal rá kellett jöjjön a történelemben, hogy talán neki is megéri pénzt 💸 fizetni valakinek, aki jó hírét kelti. Most abba ne menjünk bele, hogy az illető milyen szakmát képviselt, mert lehetséges, hogy egészen ősinél fogunk kikötni…

Ugorjunk!

Minden valószínűség szerint már meg sem lepődött a történelem első vállalkozója, akinek a pályázatíró nyújtotta be a számlát. Ez a modern kori vállalkozó már képben volt vele, hogy ha neki valaki érdemben segít, akkor ebben az univerzumban adni szoktak cserébe valamit.

⭕ 𝗔𝘇 𝗮 𝘃𝗶𝗹𝗮́𝗴 𝗮𝗺𝗶𝘁 𝗳𝗲𝗹𝗲́𝗽𝗶́𝘁𝗲𝘁𝘁𝘂̈𝗻𝗸 𝗺𝗮𝗴𝘂𝗻𝗸𝗻𝗮𝗸 𝗻𝗲𝗺 𝘁𝘂́𝗹 𝗯𝗼𝗻𝘆𝗼𝗹𝘂𝗹𝘁, 𝗱𝗲 𝗺𝗲́𝗴𝗶𝘀 𝗲𝗴𝗲́𝘀𝘇 𝗯𝗼𝗻𝘆𝗼𝗹𝘂𝗹𝘁:

Ha valami hasznos számodra és használod is, akkor azért cserébe adni kell valamit, még akkor is, ha úgy tűnik, hogy ingyen van. Lehetséges, hogy csak egy mosolyt, egy vállon veregetést kell adni, de 𝗔𝗗𝗡𝗜 kell valamit, mert 𝗖𝗦𝗘𝗥𝗘 nélkül az, ami számodra ma hasznos és használod is, jó eséllyel nem fog létezni. ☝️ 

⭕ 𝗔𝘇 𝗮 𝘃𝗶𝗹𝗮́𝗴, 𝗮𝗺𝗶𝘁 𝗳𝗲𝗹𝗲́𝗽𝗶́𝘁𝗲𝘁𝘁𝘂̈𝗻𝗸 𝗺𝗮𝗴𝘂𝗻𝗸𝗻𝗮𝗸 𝗘𝗚𝗘́𝗦𝗭 𝗯𝗼𝗻𝘆𝗼𝗹𝘂𝗹𝘁, 𝗽𝗲𝗱𝗶𝗴 𝗻𝗲𝗺 𝘁𝘂́𝗹 𝗯𝗼𝗻𝘆𝗼𝗹𝘂𝗹𝘁:

Annyi aprósághoz kellene értsünk, csak a cégvezetői létünk mederben tartása érdekében, hogy egy rendesebb vállalkozó mögött, majd’ folyamatosan lennie kellene egy busznyi szakembernek: könyvelő, jogász, webes, designer, szövegíró, pénzügyi, stratégiai, tűzvédelmi, személyzeti, marketing, értékesítés, automatizáció, menedzsment stb. szakértőnek meg tanácsadónak. 

„Csak” ennyire bonyolítottuk el az életünket.

Természetesen lehet élni ezen szakmák képviselőinek jelenléte nélkül is, de egy józan pillanatában minden egyes vállalkozó rájön, hogy a problémái 99%-a abból adódik, hogy a fent felsorolt területek valamelyikéhez nem, vagy nem eléggé ért. 🤫

– 

0️. Gyere rá, hogy a problémáid, kudarcaid furcsa mód nem abból adódnak, amihez értesz, hanem abból amihez nem.

1️. Legyél elég bölcs és vedd igénybe a hozzáértő szakemberek segítségét. Ennek folyománya, hogy legyél elég bölcs észrevenni a hozzáértőt és átnézni azon, aki „felmondja a leckét”. A folyomány folyománya, hogy ha egyből nem kapod meg a számodra legmegfelelőbb partnert, akkor még ne gondold, hogy az adott szakterületen mindenki kretén. Ez a te szakterületeddel sincs így.

2️. Ne áltasd és altasd magad azzal, hogy ingyenes forrásokból fogod azt megkapni, amire szükséged van. Azaz megkapod, csak a pontosan neked való 3 mondat előtt elolvasol 30 000 számodra haszontalan mondatot.

Nagyon kemény éveket pazarolnak el a cégvezetők, mert áltatják és altatják magukat, ahelyett, hogy rájönnének: nem csak a saját portékánk színvonalának növelésébe, hanem a szervezetünk minőségének növelésébe is fektetni kell.

3️. Olvasd újra a 0-s pontot. 

#milennehaezenahéten #nemtúlbonyolult #egészbonyolult #99%

Iratkozz fel a hírlevelünkre és AJÁNDÉKBAN részesülsz!

Marketingiskola