Nem többet, hanem mélyebben

#Milennehaezenahéten nem többet, hanem mélyebben? 🤔

📛 Vannak azok a vállalkozók – én kipipálósoknak hívom őket – akik ott buzgólkodnak minden konferencián, tréningen, van egy pár talicska tananyaga otthon, hihetetlen okosságokat tud egy borozás melletti felszólalásként mondani, csak éppen az eredményei nincsenek összhangban a (vélt) szürkeállományával.

Értsünk meg valamit 👇

𝙖𝙯, 𝙝𝙤𝙜𝙮 𝙫𝙖𝙡𝙖𝙢𝙞𝙧𝙤̋𝙡 𝙩𝙪𝙙𝙪𝙣𝙠 𝙫𝙖𝙡𝙖𝙢𝙞𝙩, 𝙫𝙖𝙜𝙮 𝙨𝙤𝙠𝙖𝙩, 𝙖𝙯 𝙣𝙚𝙢 𝙖𝙯𝙩 𝙟𝙚𝙡𝙚𝙣𝙩𝙞, 𝙝𝙤𝙜𝙮 𝙚́𝙧𝙩𝙟𝙪̈𝙠 𝙖𝙯𝙩 𝙖 𝙫𝙖𝙡𝙖𝙢𝙞𝙩.

Pl. egész sokat tudok a politikáról, de ez nem azt jelenti, hogy értem is.

Talán sokat tudunk Böjte atyáról, de ez nem azt jelenti, hogy mélységében értjük is.

A motiváció, a cashflow négyszög, a milliárdosok X szokása kapcsán lehetséges, hogy sokat tudunk, de tegyük a kezünkre a szívünket (na jó, akkor fordítva):

❓ valóban értjük a motiváció területét? És a gyakorlatban képesek vagyunk alkalmazni?

❓ valóban értjük Kiyosaki cashflow négyzetét? És a gyakorlatban valóban tudjuk használni?

Valaminek az értésének vagy nem értésének az a próbája, hogy a gyakorlatban tudod használni vagy sem. Ha nem tudod használni, akkor nem érted.

Ha nem érted, akkor viszont nem többet kellene tanulmányozni azt a területet, hanem mélyebbre kellene ásni. 💡

Nézzünk egy példát:

– elvileg, van már egy csomó tudásod mondjuk a marketingről. Könyvek, konferenciák, tréningek tonnája van a hátad mögött. Ennek ellenére pókhálós a kassza, nehéz egyről a kettőre haladni. Ilyenkor nem merülne fel, hogy csak lennie kell itt még valaminek, amit nem értek?

Sokakban felmerül, de nem mélyebbre ás azon a területen, hanem megvesz még egy CD-t, meghallgat még néhány podcastet stb. 🙄

Barátom!

👌 𝙉𝙚 𝙩𝙤̈𝙗𝙗 𝙩𝙪𝙙𝙖́𝙨𝙧𝙖 𝙖𝙠𝙖𝙧𝙟 𝙨𝙯𝙚𝙧𝙩 𝙩𝙚𝙣𝙣𝙞, 𝙝𝙖 𝙣𝙚𝙢 𝙫𝙖𝙜𝙮 𝙢𝙚𝙜𝙚𝙡𝙚́𝙜𝙚𝙙𝙫𝙚 𝙖𝙯 𝙚𝙧𝙚𝙙𝙢𝙚́𝙣𝙮𝙚𝙞𝙙𝙙𝙚𝙡, 𝙝𝙖𝙣𝙚𝙢 𝙢𝙚́𝙡𝙮𝙚𝙗𝙗 𝙢𝙚𝙜𝙚́𝙧𝙩𝙚́𝙨𝙩 𝙖𝙠𝙖𝙧 𝙨𝙯𝙚𝙧𝙚𝙯𝙣𝙞.

Ezek után talán új értelmet nyer ennek a Facebook oldalnak a leírása is:

„Nyugodtan olvasgass és tanulj össze-vissza mindent, majd, ha belefáradtál, segítünk, hogy ténylegesen gyakorlatba legyen ültetve, amit érdemes gyakorlatba ültetni és ki legyen dobva, amibe fölöslegesen időt, energiát, pénzt fektettél.”

El sem tudod képzelni, hogy mennyi padláson porosodó, semmire sem használt „tudásként” vásárolt időpazarlást láttam már a kisvállalkozóknál az elmúlt 18 évben. 💣

Elképesztő, hogy mennyi időt/pénzt vagyunk képesek kidobni az ablakon, nem működő okosságok megvásárlására.

🤿 𝙑𝙚𝙜𝙮𝙚́𝙡 𝙚𝙜𝙮 𝙢𝙚́𝙡𝙮 𝙡𝙚𝙫𝙚𝙜𝙤̋𝙩 𝙚́𝙨 𝙢𝙤𝙨𝙩𝙖𝙣𝙩𝙤́𝙡 𝙠𝙚𝙯𝙙𝙫𝙚, 𝙣𝙚 𝙖 𝙩𝙤̈𝙗𝙗 𝙩𝙪𝙙𝙖́𝙨𝙧𝙖, 𝙝𝙖𝙣𝙚𝙢 𝙢𝙚́𝙡𝙮𝙨𝙚́𝙜𝙞 𝙢𝙚𝙜𝙚́𝙧𝙩𝙚́𝙨𝙧𝙚 𝙩𝙤̈𝙧𝙚𝙠𝙚𝙙𝙟.

#mélyebbre #mármint #a #figyelmedet