Reklámszöveg analfabetizmus

Mi lenne, ha ezen a héten pontot tennénk a reklámszövegírási írástudatlanságunkra?

#milennehaezenahéten  👇

Az úgy kezdődött, hogy hazaértünk a majd’ egy éves Dél-afrikai tekergésünkből/elvonulásunkból és anyósék felé sétálva az első hozzászólásban lévő képen is látható kuka látványa fogadott.

„A zöldbe az üvegek kerülnek.”

„A lebomló hulladékokat a barna tárolóba kell tenni.”

✋ Kérlek-kérlek-kérlek csak 5 pontot jegyezz meg:

1. Mondd meg konkrétan, hogy mit akarsz!

Ha azt szeretnéd, hogy az emberek megtegyenek vagy éppen ne tegyenek meg valamit, akkor mondd meg nekik pontosan, hogy mit kell megtegyenek, vagy mit nem kellene megtegyenek.

„A zöldbe az üvegek kerülnek.” HELYETT: „A zöldbe az üvegeket tedd!”

„A lebomló hulladékokat a barna tárolóba kell tenni.” HELYETT: „A lebomló hulladékokat tedd a barna tárolóba!”

Ez aztán lehet szépítgetni, meg nyalogatni akár „kérlek”-et használni, magázni stb., de mondd meg pontosan, hogy mit vársz el a szövegeid olvasójától, hallgatójától.

NEM: „www.nemakarokpénztkeresni.ro” IGEN: ”Látogassa meg most a weboldalunkat: www.odaadomaportekamat.ro”

1. Nem „ti” meg „Önök”. Te meg te meg te meg te, vagy Ön és Ön és Ön és Ön.

A reklámplakáttól, a weboldal szövegig, a szórólapodtól, a Facebook posztokig minden egyes kommunikációd egyetlen embernek kell kommunikáljon. Annak, akinek sikeresen megszerezted pár pillanatra a figyelmét.

Ez azt jelenti, hogy EGYETLEN embernek az elméjét kell elérd.

Ha ezeket a sorokat ketten olvassátok, ugyanarról a képernyőről, akkor SEM ti olvassátok, hanem két EGYÉN olvassa.

Magyarán: mindig „te”, meg „Ön” legyen és NE „ti”, meg „Önök”.

NEM: „Állunk rendelkezésükre” IGEN: „Állunk rendelkezésére”

NEM: „Nálunk mindent megtalálnak, ami…” IGEN: „Mindent megtalál ami…”

1. Ne túl sokat

Csak annyi információt adj át, amivel biztosan nem zavarod össze az embereket.

💢 Mi lenne, ha ezen a héten ezt a három dolgot megtanulnád és soha többé nem felejtenéd el?

#milennehaezenaheten #joitthon